Translate page
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,636
· Najnowszy użytkownik: Leonardnat
Losowa fotografia
Partita legenda polskiej muzyki rozrywkowej
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 05 listopad 2018 · Drukuj
Partita legenda polskiej muzyki rozrywkowej

PARTITA to pierwsza polska grupa wokalna o żeńsko męskim składzie w dalszym ciągu czynnie koncertująca tak w kraju jak i za granicą. Trwająca właśnie trasa koncertowa zatytułowana „PYTASZ MNIE CO CI DAM”, poświęcona jest dwóm jubileuszom – pięćdziesięciolecia nazwy i czterdziestopięciolecia obecnego składu grupy. Takie przeboje zespołu jak: „Pytasz mnie co ci dam”, "Kiedy wiosna buchnie majem", "Dwa razy dwa" (jedna z głównych nagród Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’73), "Wszystko za wszystko", "Marzyciele", "Mamy tylko siebie" czy "Głowa do góry" długo gościły na listach przebojów Polskiego Radia lat siedemdziesiątych, a dziś śpiewane są w trakcie koncertów PARTITY wspólnie z "targetem 50+" i nie tylko.

Zespół powstał w Warszawie we wrześniu 1966 r. z inicjatywy Janusza Kępskiego przy radiowym "Popołudniu z młodością". Formacja wykonywała początkowo transkrypcje utworów mistrzów muzyki klasycznej. Taki repertuar zarejestrowano na pierwszej płycie długogrającej. Pierwszy skład tworzyły - Agata Dowhań, Jeanette Mandelman, Hanna Motyka, Danuta Szafnicka i Hanna Szaniawska. W 1969 roku do zespołu dołączyły Magdalena Motyka i Jadwiga Konc, a nowym kierownikiem grupy został Leszek Bogdanowicz. PARTITA zmieniła styl, preferując lżejszy, pogodny repertuar. Formacja akompaniowała wielu wykonawcom w studiu i na koncertach. Rok 1970 to kolejna zmiana stylu zespołu. Kierownictwo muzyczne objął kompozytor Antoni Kopff (eks-Respekt). Wraz z nim do PARTITY dołączyły Anna Pietrzak i Alicja Majewska. Wkrótce nastąpiła radykalna zmiana brzmienia zespołu. W skład grupy weszli wokaliści: Bronisław Kornaus (eks-Leliwa), Andrzej Frajndt (eks-Bardowie Warszawscy) i Andrzej Zawadzki (eks-Heliosi). W ten oto sposób PARTITA stała się pierwszą na polskim rynku muzyki rozrywkowej, mieszaną, damsko męską grupą wokalną. W 1972 r. PARTITĘ tworzyli: Andrzej Frajndt, Bronisław Kornaus, Alicja Majewska, Anna Pietrzak i Agata Dowhań, którą na krótko wymieniła Wanda Borkowska (Alibabki), a następnie już na stałe Ludmiła Zamojska. Kolejne występy festiwalowe umocniły czołową pozycję zespołu /obok "ALIBABEK"/ wśród polskich grup wokalnych. Nowe propozycje formacji szybko zdobywały popularność. Kompozycję "Kiedy wiosna buchnie majem" wyróżniono podczas X KFPP w Opolu (1972), a rok później (1973) utwór "Dwa razy dwa" otrzymał jedną z głównych nagród tego festiwalu.

W 1974 r. z zespołu odeszła A. Majewska, rozpoczynając karierę solową. Na jej miejsce przyszli nowi wykonawcy: Ewa Jurkiewicz (eks-Gramine) i Marek Niedzielko (eks-Leliwa). W 1976 r. w "PARTICIE" występowali: Anna Pietrzak, Jolanta Niewiadomska, Ewa Sośnicka (eks-Lipsony), Andrzej Frajndt, Wacław Masłyk i Ryszard Wagner. Na 10-lecie "PARTITY" wydany został trzeci album. Składały się nań nagrania radiowe zespołu, dokonane w różnych składach na przestrzeni kilku lat. Jubileusz uświetniony został uroczystym koncertem podczas MFP w Sopocie. Niedługo później z grupą rozstała się J. Niewiadomska. A. Pietrzak rozpoczęła karierę solową, R. Wagner podjął studia w  czytajPWSM, E. Sośnicka przeszła do grupy wokalnej "Aura", a A. Frajndt zaangażował się do amerykańskiego zespołu Up With People, by po powrocie z USA rozpocząć solową działalność piosenkarską. A. Kopff w 1977 r. założył grupę wokalną "Familia". 26 czerwca 1993 r. "PARTITĘ" reaktywowano na XXX KFPP w Opolu. Wystąpili wówczas: A. Pietrzak A. Majewska, L. Zamojska, B. Kornaus, M. Niedzielko, A. Frajndt. Od tej chwili zespół ponownie koncertuje w kraju, odwiedza ośrodki polonijne, nagrywa nowe piosenki oraz występuje w popularnych, a poświęconych jego dorobkowi artystycznemu programach telewizyjnych, takich jak "Szansa na sukces", "Od przedszkola do Opola", "Wideoteka dorosłego człowieka" czy "Jaka to melodia". Więcej informacji w uzupełnieniu newsa ( czytaj więcej )

Czytaj więcej
Odeszli do niebiesiech partnerzy z ASTG
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 01 listopad 2018 · Drukuj
Odeszli do niebiesiech partnerzy z ASTG

Ludzie żyją, tworzą różnorodne projekty artystyczne, ale kiedyś przychodzi czas kiedy odchodzą do niebiesiech. Niestety, nie ma już wśród nas wybitnych producentów muzycznych, ścisle współpracujących z ASTG. Wcześniej odszedł Marek Kotowski absolwent realizacji dźwięku na Uniwerytecie Tampa na Florydzie - wokalista z którym realizowałem różne projekty muzyczne. Marek Szczygłowski w tym roku w czerwcu odszedł do niebiesiech. Popularyzator kultury włoskiej w Polsce, oraz polskiej we Włoszech. Brak ich jest tak odczuwalny, że nie widzę osób godnych aby ich zastapić dlatego o nich wspominam.... bo zasłużyli się dla dobra kultury narodowej.

Czytaj więcej
Tadeusz Nalepa w grobie się przewraca
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 16 wrzesień 2018 · Drukuj
Tadeusz Nalepa w grobie się przewraca

Dzisiaj tzn 16 września przypada Światowy Dzień Bluesa na całym Świecie w całej Europie w całej Polsce za wyjątkiem Rzeszowa i Podkarpacia odbywają się liczne imprezy bluesowe, koncerty, blues session. A tu gdzie się urodził ambasador kulturalny Rzeszowa i regionu podkarpackiego nic totalnie nic się w tym dniu nie odbywa.... Zatem nasuwa się pytanie dlaczego tak jest przecież Tadeusz Nalepa był gigantem nie tylko w Polsce ale i na Świecie, gdzie prezentował nawet w USA polskiego bluesa i to z dużym powodzeniem. Najlepsi muzycy w tym kraju marzyli o tym, ażeby aby dostać się na pokład jego bandu, niektórym to się udało, dla innych nie starczyło czasu gdy już odszedł do niebiesiech.... W tym dniu myślę, że warto zapoznać się z jedną z największych legend polskiej sceny muzycznej poszukajcie informacji w Wikipedii posłuchajcie na Youtube bo naprawdę warto

Czytaj więcej
Ekipa Artist Sound Technology Group
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 16 wrzesień 2018 · Drukuj
Ekipa Artist Sound Technology Group

Artist Sound Technology to firma, która powstała po moim pierwszym pobycie na Targach Music Media w Krakowie. Cele i priorytety w pewnym sensie powstały w wyniku przeprowadzonych rozmów z Gosią Kaczmarek FZ i Danielem Zimermanem INFOMUSIC.PL. Efektem tych rozmów powstał pomysł promocji artystycznej młodych rokujących zespołów. I tak w listopadzie zorganizowałem swój pierwszy Ogólnopolski Przegląd Muzyczny Karuzela 2007 w Klubie Muzycznym Karuzela na warszawskim Bemowie. Ponieważ zawsze jak coś robiłem to dbałem o jak najlepszą jakość we wszystkich wymiarach. I tak kupiłem moim zdaniem aparaturę nagłośnieniową niemieckiej firmy KME i to był strzał w dziesiątkę. W organizowaniu tego wydarzenia artystycznego i wielu innych pomagał mi Marek Surzyn wspaniały człowiek, wybitny perkusista i zarazem producent muzyczny. Sukces medialny tego wydarzenia artystycznego zapewniły mi informacje, które zostały zamieszczone na wielu portalach min. INFOMUSIC.PL Fabrka Zespołów, wydawnictwo AVT głównie Gitarzysta, portal ASTG i inni. Od samego poczatku w Jury zasiadali min. Marek Surzyn, Andrzej Frajndt, Tomasz Bielski, Vlodi Tafel, Jacek Stopa Zieliński, Krzysztof Maszota, Andrzej Lewandowski, Andrzej Soczewa Wilczyński, Waldemar Błaszcyk, Adam Czechowicz, Łukasz Przelaskowski, Dariusz Samoraj i wielu innych. Z firm najwięcej pomógł Soundman dwa razy na potrzeby Festiwali użyczył nagłośnienia frontline i back line 2008 Klub Muzyczny Harenda i Jazz Klub Tygmont oraz 2011 Progresja......

Czytaj więcej
ASTG i Marek Szczygłowski
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 04 wrzesień 2018 · Drukuj
ASTG i Marek Szczygłowski

Poznałem Marka Szczygłowskiego na Targach Music Media w Krakowie to on mnie prosił o spotkanie znalazł mnie poprzez portal www.astg.pl i zaproponował współpracę. Dosyć często w tym okresie przyjeżdzał do Polski i między nami coś fajnego zaiskrzyło. Na którymś spotkaniu, powiedziałem mu o swoich problemach z promocją Radosława Chwieralskiego. Jeżeli chodzi o projekt Night Rider Symphony to Jacek Stopa Zieliński dostarczył taki materiał że przecierałem oczy i miałem ciary na plecach, czegoś tak doskonałego w życiu nie widziałem. I czekałem tylko na kolejny przyjazd Marka Szczygłowskiego do Polski. I doprowadziłem do spotkania Marka Szczygłowskiego z reprezantami Night Rider Symphony w warszawskim Klubie Muzycznym Piano Bar. Ja w Warszawie jak lew walczyłem o promocję projektu Night Rider Symphony ale całość dofinansowania zgarniał tylko jeden podmiot. Zreszta zarówno ja jak i Jacek Stopa Zieliński aplikowaliśmy w tym samym kierunku. Pozostawię to bez komentarza...... W Warszawie ma się dobrze jedynie miernota artystyczna a artyści im wiekszy poziom reprezentują tym bardziej mają pod górkę... Chciałbym, ażeby w rocznicę śmierci Marka Szczygłowskiego, który też chciał promować jeszcze nie znanych nie zapominając o gwiazdach różnego formatu... odbyło się duże wydarzenie artystyczne połączenie festiwalu z koncertem upamiętniającym dorobek producenta muzycznego Marka Szczygłowskiego.

Czytaj więcej
Powered by PHP-Fusion 2002 - 2019 - copyright © Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU AGPL v3.