Translate page
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,636
· Najnowszy użytkownik: Leonardnat
Losowa fotografia
KONCERT PREMIEROWY "ONEIRIC" 18 maja w Klubie Muzycznym Barka Live Music Club
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 03 maj 2013 · Drukuj
KONCERT PREMIEROWY "ONEIRIC" 18 maja w Klubie Muzycznym Barka Live Music Club
Zapraszamy na specjalne premierowe wydarzenie ONEIRIC, podczas którego zaprezentowany zostanie cały materiał z debiutanckiej EPki oraz wiele innych utworów! Chcemy się z Tobą cieszyć zakończeniem długiego procesu nagrań i produkcji naszego pierwszego oficjalnego wydawnictwa, a także rozpoczęcia nowego etapu promocyjnego. :) Będą też dostępne do kupienia koszulki i płyty, po premierowej cenie ;) Gościem specjalnym wieczoru będzie zespół Start Over.

START OVER
Zespół Start Over tworzyła grupka dobrych znajomych: Magda, Forest i Sylwek. Ich drogi skrzyżowały się w jednym z warszawskich liceów i połączyła ich miłość do muzyki. Los chciał również zapewnić im
perkusistę, który szybko znalazł wspólny język z resztą i wniósł nieco doświadczenia do zespołu.
Gramy szeroko pojętego melodyjnego rocka, raz lżej, raz mocniej, raz sensem, innym razem mniej serio.
Po dwóch latach systematycznego opierdalania, powracamy z nowym materiałem, który niedługo zawojuje warszawską scenę muzyczną. Przyjdź, zobacz i baw się !
http://soundcloud.com/start_over
http://www.facebook.com/StartOverPL

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


ONEIRIC
Progresywny Metal

Początkowo był to solowy projekt gitarzysty i wokalisty, Tomka Nowaka. Od 2007 do 2009 roku działał pod nazwą Open Mind, po czym nazwa została zmieniona na ONEIRIC. W czerwcu 2012 roku projekt przerodził się w zespół z pełnym składem, który na początku 2013 roku nagrał pierwsze, oficjalne wydawnictwo - EPkę "Oneiric", która wkrótce ujrzy światło dzienne.

Muzyka ONEIRIC jest bardzo przekrojowa, sięgająca wpływów zarówno z klimatów progresywnych, alternatywnych i elektronicznych, jak i z brzmień ekstremalno metalowych, czy też symfonicznych. Wypełniona emocjami, porusza każdego, kto szuka w Muzyce czegoś więcej, niż powtarzających się zwrotek i refrenów. Dużo partii instrumentalnych, a także prostych, aczkolwiek złożonych linii wokalnych, bogate i hipnotyzujące brzmienia gitarowe, solidna sekcja rytmiczna, istne podróże muzyczne - oto w największym skrócie opis Muzyki ONEIRIC.

http://www.facebook.com/OneiricOffi...
http://www.soundcloud.com/oneiric_p...

Skład:
Tomasz Nowak - gitara prowadząca i wokal
Emil Goldschneider - gitara basowa
Krzysztof Grygo - gitara rytmiczna i wokal
Grzegorz Hurko - perkusja


Wjazd: 12 zł
Wejście: 19:00
Start Over: 19:30
ONEIRIC: 20:30

Do zobaczenia! ;)
Czytaj więcej
Koncert 11 maja w Klubie Muzycznym Barka Live Music Club
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 29 kwiecień 2013 · Drukuj
Koncert 11 maja w Klubie Muzycznym Barka Live Music Club
 Dead Lantern - Szczecin, Olsztyn, Warszawa. Trzech gentlemanów z tych miast spotkało się w stolicy. Każdy z własną historią i przejściami w zespołach. Różnorodna muzyka, charaktery i poglądy. Połączyła ich wspólna miłość do ciężkich brzmień i wysokoprocentowych alkoholi. Zespół powstał na początku maja 2012. Już po pierwszych próbach praca zaczęła się układać i w czerwcu zagrali pierwszy wspólny koncert. Pod koniec 2012 roku nagrali debiutanckie demo,które obecnie promują na koncertach i powoli w mediach. W skład zespołu wchodzą :

Jakub ”Jack Hammer” Guzikowski - gitara, wokal, dewastacja wątroby

Łukasz ”Thad Stark” Rzadkowski - perkusja, organizacja eventow, alkohol w ilościach graniczących z rekordami

Krzysztof Traba - bas, wokal, permanentna nietrzeźwość.

Ich styl gry to brutal thrash metal z silnymi wpływami death'u i blacku.

Fugitive - Fugitive to polski zespół, składający się z młodych, ambitnych artystów z wielką dozą energii do pracy, powstały pod koniec 2012 roku.
W skład zespołu wchodzą: Jan Tarasin (gitara, wokal oraz autor tekstów), Robert Michalski (druga gitara), Alan Łobodowski(gitara basowa), Jan "Jezus" Iwaszkiewicz (perkusja oraz autor tekstów).Do zespołów, którymi inspirują się w swojej twórczości należą takie grupy jak: Exodus, Testament, Overkill czy Angel Witch. Dlatego ich muzykę śmiało możemy nazwać starym, dobrym thrash metalem w nowym, świeżym wykonaniu. Utwory powstające na próbach, jednak nie zawsze ogaraniczają się do samych ostrych riffów i stricte thrashowego brzmienia, lecz czasem dźwięków uderzających w delikatniejszy ton, dla urozmaicenia uszu słuchacza. Inspiracjami tekstowymi do utworów jest głównie tematyka biblijna, treści antykatolickie, wojna oraz sytuacja polityczna. Wielkim plusem zespołu jest to iż ich słuchacze należą do bardzo różnych kategorii wiekowych, słuchają ich młodzi dopiero rozpoczynający swoją przygodę z thrash metalem ludzie oraz ci ze starszego pokolenia, bardziej doświadczeni z owym gatunkiem.
Za sobą mają już pierwsze koncerty, na których publiczność dopisuje dobrym humorem i chęcią do zabawy.
Pod koniec 2011 w Warszawie przyszedł na świat zespół V8. Trzech muzyków, trzy osobowości, trzy temperamenty, jedna wizja energetycznego grania, jeden cel stworzenia muzyki, której sami chcieliby na co dzień słuchać. Po prawie roku intensywnych prób powstaje pierwszy materiał, finalnie nagrany pod czujnym okiem Winicjusza Chrósta
... (mi. T.Love, Perfect, Kult) .
Nagrań dokonano na przesłomie lipca i sierpnia 2012 na tzw. "100" by odwzorować jak najwierniej uczucia każdego z muzyków, oraz oddać hołd kapelą które nagrywały w latach 60-70. bez możliwości powtórek w nieskończoność.

Efekt to cztery kompozycje, które 12-10-12 zostały wydane na pierwszym EP zespołu zatytułowanym "Lost".

Skład zespołu:

Michał Drabarek - wokal, gitara

Dariusz Kalbarczyk - bas

Aleksander Jankiewicz - perkusja

 
Czytaj więcej
Jeszcze raz Hayzee Rider
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 21 kwiecień 2013 · Drukuj
Jeszcze  raz  Hayzee  Rider

Znany i ceniony zespół Hayzee Rider wystąpi w dniu 27 kwietnia na gościnnej scenie Klubu Muzycznego Barka Live Music Club. Zespół ma w swoim repertuarze zarówno własne kompozycje jak i również popularne covery. Hayzee Rider nawiązuje idealny kontakt z publicznością i wpaniale brzmi. Z zepołem na wspólnym koncercie zagrają zespoły Aura i Fabryka

http://www.youtube.com/watch?v=zzpobf4O8mw

Czytaj więcej
koncert zespołu Aura w Klubie Muzycznym Barka Live Music Club
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 17 kwiecień 2013 · 1 komentarz · Drukuj
koncert zespołu Aura w Klubie Muzycznym Barka Live Music Club

AURA 27 kwietnia godzina 20.00

Aura to warszawskie trio w skład którego wchodzą: Michał Szczerbiec, Kuba Gołębiowski i Milena Załęska. Szczególną uwagę zwraca zjawiskowa wokalistka, Milena. Obdarzona świetnym zmysłem improwizatorskim i pełną paletą wokalnych barw, potrafi wzniecić ogień w każdym facecie i rozbudzić wszystkie nasze zmysły.
Grupa gra głównie akustyczne covery (od Stinga po blues rockowe standardy) w ciekawych i nietuzinkowych, własnych aranżacjach na dwie gitary akustyczne.

https://www.youtube.com/channel/UCNHl1wSVMS8enOUibZgrhJQ?feature=watch
http://www.facebook.com/pages/AURA/140887402746495

Zespół Aura zagra koncert wspólnie z zespołami Hazee Rider i Fabryka

Czytaj więcej
Koncert zespołu Fabryka 27 kwietnia w Klubie Muzycznym Barka Live Music Club
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 15 kwiecień 2013 · Drukuj
Koncert zespołu Fabryka 27 kwietnia w Klubie Muzycznym Barka Live Music Club

BARKA LIVE MUSIC CLUB SERDECZNIE ZAPRASZA NA KONCERT ZESPOŁÓW AURA, HAYZEE RIDER, FABRYKA w dniu 27 kwietnia start godzina 20.00
FABRYKA to oryginalne połączenie melodyjnej poezji, klasycznego rocka oraz brzmieńelektronicznych. Zespół wypracował własny styl, który muzycy określają jako rock fantastycznonaukowy.Dzięki niezwykłej energii, niebanalnym kompozycjom i przekazie tekstowym FABRYKAwywołuje wspaniałe emocje wśród publiczności. Grupa odwołuje się do wartościhumanistycznych. Oprócz muzyki do własnych słów, grupa przygotowała oprawę polskich poezji(Wyspiański, Baczyński, Gajcy).Grupa powstała w 2004 roku z inicjatywy wokalisty, kompozytora i autora tekstów SylwestraDomańskiego. Przez kilka lat zespół koncentrował się na działalności koncertowej - w klubach jak ina dużych imprezach na terenie kraju. W portalu Łowimy Talenty Fabryka zajęła 1 miejsce zutworem „Pustki” w rankingu ponad 2000 utworów za I kwartał 2011 r. W maju 2011r. zespółwydał płytę - "Rock fantastyczno-naukowy", nagraną w Izabelin Studio. Na płycie znalazł siętuzin nietuzinkowych utworów. Każdy z nich to poetycka opowieść o przeżyciach i myślach rożnych– czasem prawdziwych – postaci. W jednym z utworów grupa odwołuje się do klasyki literaturynarodowej, cytując fragment tekstu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Do utworu „Dziękujeci”nakręcono teledysk.Z okazji XXX rocznicy Stanu Wojennego, zespół wydał mini-płytę “Coś się stało” - dotekstów bydgoskiego poety Piotra Kubiaka, poświęconą Polsce początku lat 80-tych.Niedawno Fabryka ukończyła nagrywanie płyty „Sierpień” poświęconej poezji Kolumbów.Prace nad obróbką dźwięku w warszawskim Hear Studio są na ukończeniu. Po nagraniach ustaliłsię skład zespołu.W styczniu 2013 r. zespół wystąpił na oficjalnym castingu V edycji „Must be the Music –Tylko Muzyka”. Emisja programu wczesną wiosną 2013 w Telewizji Polsat.Skład zespołu:Sylwek Domański – śpiew,Rafał Pluta – gitara basowa, chórki,Marian Parczała – instrumenty klawiszowe, chórki,Krystian Kwaśny – perkusja,Dariusz Samoraj - gitara. Płyty zespołu można nabyć w sklepach Soliton i Sonic Records. https://soundcloud.com/#fabrykarock

Czytaj więcej
Powered by PHP-Fusion 2002 - 2019 - copyright © Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU AGPL v3.